DODÁVÁME » Madla pro panelové domy
Madla na zábradlí pro panelové domy

Provádíme kompletní rekostrukce zábradlí v bytových a panelových domech.

oprava konstrukce zábradlí, nátěr kostrukce, výměna madla

 

Základní dělení madla dle materiálu:

1) Plastová madla 2) Dřevěná madla 3) PVC madla


1) Plastová madla DA1, DA2, MO1


Do této skupiny jsou zařazená madla DA1, DA2 a MO1. Jedná se o pevná, neohebná madla vyráběná z materiálů jako je Novadur® a nadouvaný polystyren.Pro lepení madel jsou vhodná dodavatelem doporučená laboratorně odzkoušená lepidla (DAS150 a WURTH) pro lepení rohů je doporučené ledilo PENLOC.

 

a) Doporučený postup pro usazení madla DA1 a DA2 celoplošným nalepením s lepidlem DAS150
Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat a je odmaštěn). Tato příprava je nutná pro celoplošné lepení.
Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat a je odmaštěn). Tato příprava je nutná pro celoplošné lepení.
b) Doporučený postup pro usazení madla DA1 a DA2 bodovým lepením s lepidlem PENLOC:
Pro úsporu poměrně drahých lepidel na plasty je možné lepit madlo v bodech namísto celoplošného nalepení (rozteč bodového lepení cca 50 -70 cm). V místě bodového spoje je třeba obrousit pasovinu na čistou ocel, o ploše cca 30x30mm.

 

2) Dřevěná madla DM1, DM2Do této skupiny jsou zařazená madla DM1a DM2. Pro výrobu se používá kvalitní suchý buk. Dřevěná madla lze objednat lakovaná kvalitním průmyslovým dvousložkovým lakem s UV filtrem nebo bez laku.
Doporučený postup pro usazení madla DM1 a DM2 celoplošným nalepením s lepidlem WURTH
Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat a je odmaštěn).

 

3) PVC madla RA1, SKW1, FA1Do této skupiny jsou zařazená madla RA1, SKW1 a FA1. Jedná se o ohebná madla vyráběná z PVC materiálů jako je např. Novoplast® v případě madla FA1.
Doporučený postup pro usazení madla RA1, SKW1, FA1 
PVC madlo je před samotnou montáží předehřáté v horkovzdušném rukávu. Zvýšenou teplotou se z PVC madla stane poddajný materiál, který se usadí na pasovinu zábradlí. Po vychladnutí madlo pevně obejme pasovinu. Výroba spojů a rohů madla se děje svařením a následným opracováním. I zde je nutné doporučit pasovinu zbavit zásadních nerovností (po svárech).

 

Galerie realizací:NzQ1Njd